Inga Vainilaitienė

Psichologė psichoterapeutė.  Egzistencinė terapija.

Grupė


Palaikomosios terapijos grupes priklausomiems asmenims vedu nuo 1997 m.

Pradėjusi dirbti priklausomybių pasaulyje, gana greitai įsitikinau, kad metimas gerti ar vartoti narkotikus savaime negali būti aukščiausias tikslas, o yra greičiau sąlyga mokytis taip gyventi, kad negrįžti prie savigriovos. Sureikšmindamas patį nevartojimą ir nesikeisdamas, žmogus paprastai neužilgo atkrenta. AA, AN, AL, Al–Anon ir kitos savitarpio pagalbos grupės, neabejoju, gali būti tinkamas ir visiems prieinamas ramstis blaivėjimo procese. Tačiau nujaučiau, kad ir profesionali psichologinė pagalba taip pat gali pasitarnauti mokantis blaivaus gyvenimo. Tuo įsitikinau subūrusi ir vesdama kelias palaikomąsias grupes. Seniausia grupė be pertraukų tęsia darbą 16-tus metus, naujausia jau dirba metus.

Grupė yra atvira – į ją pastoviai jungiasi nauji dalyviai. Lankymo trukmė neribota, kiekvienas sprendžia pats, kiek laiko pasilikti grupėje – nuo kelių kartų iki kelių metų – kol mato sau naudą ir prasmę.

Grupė yra vieta, kur saugioje aplinkoje galima kelti svarbiausius klausimus, asmeniškai kalbėtis jautriomis temomis. Ir tik pačioje blaivybės pradžioje klausimas „kaip negerti?“ atrodo reikšmingas. Su laiku svarbiau tampa aiškintis, kaip gyventi, kaip kurti ir palaikyti santykius, kaip įgyti drąsos reikšti savo požiūrį ir elgtis savaip, o ne siekti įtikti ir patikti visiems... Tai klausimai, kurie kyla daugeliui, galbūt todėl grupes lanko ir neturintys cheminių priklausomybių asmenys.

Grupės susitikimai vyksta vieną kartą per savaitę, trukmė - 2 val. 15 min. Prieš ateinant į grupę kviečiu individualiam pokalbiui, kur suteikiu informaciją apie grupės lankymo sąlygas, atsakau į rūpimus klausimus, aptariame būsimo dalyvio problemas ir lūkesčius grupėje...

Palaikomosios terapijos grupėse laukiami asmenys su įvairiomis priklausomybėmis – nuo alkoholio, narkotikų, medikamentų, azartinių lošimų; kenčiantys nuo priklausomų santykių; priklausomų žmonių artimieji...